SC SAILOR

Žilina
 

NAVIGÁCIA
 
Vyhľadať: 
  v e-Shope

KALENDÁR - HLASOVANIE

12 fotiek na kalendár klubu bolo vybraných:

Fotky zaslali Tomáš, Martin, Jaro, Ondro, Miro, Rasťo, Roman, Ivan, GabikaŽILINSKÍ JACHTÁRI UKONČILI SEZÓNU AKTÍVNE 
Pravidelne vám prinášame reportáže zo Žilinského jachtárskeho klubu, plné noviniek, úspechov, či zážitkov. Riaditeľ klubu Tomáš Chudík sa s nami chce tentokát podeliť o ukončení tohtoročnej jesennej sezóny. Príjemné čítanie...

Vynikajúca jeseň zastihla žilinských jachtárov pôsobiacich na viacerých frontoch. Posádky lodí Selené a Arzén reprezentovali Klub športového jachtingu Žilina na Modrej stuhe Oravy a Tomáš Chudík, Michal Mičura, či Rado Machan brázdili vody Jadranu. Mladí jachtári klubu sa spolu s rodičmi predviedli na domácej vode v Žilinskom jachtárskom 3-boji.

Modrá stuha Oravy

Veterné, ale slnečné počasie pripravilo pre sedem posádok kajutových lodí na Orave ideálne podmienky na trasu, ktorá tradične vedie okolo celej Oravskej priehrady. Reprezentovali nás: plachetnica Selené v tradičnom zložení najstaršej aktívnej posádky Slovenska, prezývaná mimochodom „Prvá dôchodková“, v zložení Ondrej Lénárt, Lubo Macho a Ludmila Brnová, a plachetnica Arzén v rodinnom zložení Stanislav Fedor, Danka Fedorová a Miro Fedor.

Miro rozbehnutý ešte z Chorvátska, kde si plnil teambuildingové povinnosti, sa chytil kormidla a konečne predviedol v tejto sezóne, že aj konkurenčné lode musia s nimi stále počítať a skončili na peknom 4. mieste. Za sebou nechali aj družobné plachetnice z Terlicka. Modrá stuha Oravy skončila na krku kormidelníka lode Selené Ondreja Lénárta. Stala sa tým najrýchlejšou posádkou sezóny 2012 na Orave.

Skipper tréning Croatia

V čase Modrej stuhy Oravy sa plavilo trio členov Klubu športového jachtingu Žilina Tomáš Chudík, Mišo Mičura a Rado Machan Jadranským morom, aby si zvýšili svoje jachtárske umenie a pripravili sa tak na budúcoročné plavby v náročnejších podmienkach. Trasa z Mariny Kremik, cez Malý Drveník, Vis, Hvar, Sv. Klement, Brač, Split, Trogir a späť prebiehala síce v druhom októbrovom týždni, ale počasie bolo ideálne, vrátane teploty mora, v ktorom sa dalo kúpať.

Poveternostné podmienky preverili posádku aj v pasážach bezvetria ale aj v úteku pred búrkou. Nočná preplavba Splitskými vratami, vplávanie do prístavu, a kotvenie v noci boli malým preverením navigačných schopností. A kedže trio jachtárov dopĺňali traja kamaráti Mário, Andrej a Tomáš, ktorí boli na lodi prvý krát, o zábavu nebola núdza. Chytaním rýb a kvalitnou kuchyňou spestrovali život na palube trojici jachtárov. A pretože každá naplávaná námorná míľa nám dáva ďalšie skúseností, tešíme sa ako to v budúcich plavbách zúročíme.

Žilinský jachtársky 3-boj

Predposlednú októbrovú sobotu sa na lodenici stretli pretekári a členovia Klubu športového jachtingu Žilina, aby súťažili o najrýchlejšiu posádku Žiliny tradičnou Modrou Stuhou. Ale pretože Neptún si už asi vyfúkal svoje pľúca počas sezóny, tak počas slnečného počasie sa vetrík ani nezdvihol. To motivovalo organizátorov k vytvoreniu novej súťaže : Žilinský jachtársky 3-boj. Do súťaže sa prihlásilo sedem posádok, a tí súťažili v nasledovných disciplínach: 1.veslovanie plachetnice po vyznačenej trase (kormidlujú mladí jachtári, rodičia veslujú), 2. Pitie piva na čas (pijú rodičia), 3. hod kotvou do diaľky (hádžu mladí jachtári). A pretože rozhodovali v niektorých prípadoch sekundy, bojovalo sa naozaj naplno.

Hod kotvou bol natoľko zaujímavý, že jeden ocino v návale nadšenia hodil kotvu mimo areálu lodenice. Súťaž v pití piva prospela zas vyčerpaným veslárom v doplnení tekutín. A keďže sa počas pretekov grilovalo a opekalo, o dobrú zábavu pri vode a silné povzbudzovanie súťažiacich nebola núdza. Pekný slnečný deň plný športu, adrenalínu a zábavy ukončilo vyhlásenie výsledkov: 1.miesto Klárka family, 2.miesto Samko family, 3.miesto Mičura family.

A vďaka tomu, že súťaž o najrýchlejšiu posádku bola pre bezvetrie odložená, posádky môžu bojovať o tento titul až do zamrznutia priehrady. Výsledky zverejníme.

Klub ďakuje všetkým členom, partnerom a fanúšikom za celoročnú podporu. A pretože jachtári sú aktívny aj v zime, o aktivitách klubu počas zimy a plánoch na budúcu sezónu sa môžete informovať na novej web stránke klubu: www.jachting-zilina.eu


Foto: Tomáš Chudík
Zdroj: http://zilina.dnes24.sk/jachtari-ukoncili-sezonu-aktivne-145543


07.11.2012 Zatvoriť článok Tomáš Chudík
Zobraziť diskusiu k článku
Počet príspevkov v diskusii: 0


KALENDÁR 2013 - HLASOVANIE
NOVÉ PRÍRASTKY DO FLOTILY KLUBU

Koniec roka 2012 a začiatok roka 2013 sa pre Klub športového jachtingu Žilina nesú v znamení rozširovania klubovej flotily.
  • 01.12.2012 - Jumper 550 - trieda Micro, výrobca MaWaMed
  • 17.01.2013 - ďalší Jumper 550 - rovnako od MaWaMed-u
A tu sú v plnej kráse:


 


ZDOBENIE VIANOČNÉHO STROMČEKA NA NAŠEJ LODENICI - 9.12.2012NOVÉ FOTKY Z POHÁRA MATÚŠA ČÁKA - 25.8.2012 - ORAVSKÁ PRIEHRADA


     
 
MICRO CLASS SLOVAKIA
 

  Created by www.elprins.sk. ADALUNA c.m.s. (c) 2010. All rights reserved.