NAVIGÁCIA
 
Vyhľadať: 
  v e-Shope

ORAVSKÉ FUKOTY - HISTÓRIA PRETEKOV

Jachtársky pretek organizovaný našim klubom je súčasťou Slovenského pohára Kajutových lodí. V roku 2007 sa po nultom ročníku v roku 2004, konal prvý ročník s celkovou účasťou 17 lodí.

Myšlienkou preteku je vytrvalostná plavba, ktorej súčasťou je aj navigácia v noci na osvetlené otočné bóje a preverenie posádok v rôznych poveternostných podmienkach, ktoré sa počas dňa a noci prirodzene obmieňajú.

V roku 2009 by sme chceli trať predĺžiť o otočnú bóju pod obcou Ústie nad priehradou, a Vtáčí ostrov. Trať získa na prehľadnosti a bude sťažená o preplavbu oblasti s viacerými plytčinami v oblasti medzi Vtáčím ostrovom, Slanickým ostrovom a hotelom Studnička. V neposlednom rade sa trať predĺži o cca 10 kilometrov z pôvodných 21 kilometrov v priamom smere na približne 30 kilometrov na jedno kolo. Zmenou by mal byť aj priestor štartu. Prezentácia, organizačná a spoločenská časť by mali prebehnúť pri penzione „Osada“. Toto rekreačné zariadenie má taktiež vlastný prístav. Je tu možnosť kvalitného ubytovania a stravy.

V roku 2010 sú  preteky pre zaneprázdnenosť  Tomáša Chudíka ako hlavného strojcu pretetekov nakoniec zrušené.

Vynahradené bude všetko v roku 2011, keď sa pretek uskutoční na základe mikroprojektu cezhraničnej spolupráce. Námaha , čas, a peniaze manželov Chudíkovcov pri tvorbe projektu neboli zbytočné a projekt bol schválený.

     
 
MICRO CLASS SLOVAKIA
 
KALENDÁR AKCIÍ - 2017 
 
 28.10. Modrá stuha Žiliny
 
 
PRIHLÁSENIE 

Prihlasovacie meno:
Heslo:

 

  Created by www.elprins.sk. ADALUNA c.m.s. (c) 2010. All rights reserved.